Deloitte dzieli się ze studentami praktyczną wiedzą o biznesie
Rusza kolejna edycja Akademii Biznesu Deloitte
Warszawa, 2 października 2017 r. – Październik to nie tylko początek roku akademickiego, ale również start rekrutacji do Akademii Biznesu. W tym roku rusza trzynasta edycja programu edukacyjnego, w którym eksperci Deloitte dzielą się ze studentami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich swoją wiedzą z zakresu rachunkowości, podatków, prawa, konsultingu, zarządzania ryzykiem, medot ilościowych, fuzji i przejęć czy rozwiązań IT. W ubiegłym roku w 109 bezpłatnych warsztatach, w dziesięciu miastach Polski, uczestniczyło prawie dwa tysiące studentów. Aplikacje online do tegorocznej edycji można składać do 2 listopada. Najlepsi studenci po ukończeniu Akademii mogą liczyć na ofertę płatnych praktyk oraz pracy w oddziałach Deloitte w całej Polsce.
W ramach Akademii Biznesu zostaną uruchomione warsztaty z zakresu rachunkowości, podatków, prawa, konsultingu strategicznego, IT, zarządzania ryzykiem, audytu oraz Quants Academy i Akademia Dealmaker. Każda akademia prowadzona jest przez inny zespół i dział Deloitte. – Warsztaty przyciągają wielu studentów, co naszych ekspertów mobilizuje do przełożenia swojej codziennej pracy na bardzo ciekawe case study dla młodych osób bez doświadczenia, których wyobrażenie na temat pracy w doradztwie biznesowym często odbiega od rzeczywistości. Dzięki tak przygotowanym zajęciom można lepiej zrozumieć, na czym polega praca doradcy biznesowego w praktyce – mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor HR, Deloitte Polska.
Akademie Biznesu przeznaczone są dla studentów III roku studiów licencjackich i inżynierskich oraz I i II roku studiów magisterskich. W zależności od jej rodzaju, kierowane są do osób studiujących finanse, ekonomię, prawo, kierunki informatyczne czy matematyczne. – Przede wszystkim jednak, aby stać się uczestnikiem Akademii Biznesu, bardziej niż konkretny kierunek studiów, pożądane są umiejętności analityczne, otwarty umysł, znajomość języka angielskiego i zainteresowanie danym obszarem – mówi Joanna Tonkowicz, Menedżer w zespole Employer Branding, Deloitte.
Warsztaty prowadzone przez praktyków
Wykładowcami Akademii Biznesu są liderzy i eksperci Deloitte, którzy dzielą się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zajęcia mają charakter interaktywny i praktyczny, co różni je od wykładów akademickich. Prowadzący są otwarci na rozwiązania i pomysły proponowane przez studentów. – Warsztaty to okazja dla mnie, by zarazić innych pasją do podatków. Tylko ci, którzy zajmują się tą dziedziną, wiedzą, że wcale nie jest ona tak nudna jak stereotypowo zwykło się uważać – mówi Anna Wrześniewska, Manager w Dziale Doradztwa Podatkowego, wykładowczyni Akademii Podatkowej Deloitte. – Podczas Akademii Podatkowej miałam okazję dowiedzieć się z czym na co dzień zmaga się doradca podatkowy. Warsztaty zachęciły mnie do zgłębienia wiedzy z tej dziedziny oraz do aplikowania na praktyki. Dziś sama mam okazję pracować nad tymi zagadnieniami – mówi Karolina Wolek, była uczestniczka Akademii Biznesu, obecnie Konsultant w Dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte.
Akademia otwiera drzwi do pracy w Deloitte
Kandydaci, którzy chcą spróbować swoich sił w Akademii Biznesu, przechodzą internetowe testy kwalifikacyjne oraz językowe, podobne do tych, do których przystępują osoby, aplikujące do programu płatnych praktyk w Deloitte. Spośród studentów, którzy najlepiej przeszli testy, formułowane są grupy zajęciowe. Cykl warsztatów wieńczy case study polegający na rozwiązaniu zadania nawiązującego do tematu akademii. Najlepsi studenci po ukończeniu Akademii Biznesu mogą liczyć na ofertę płatnych praktyk oraz pracy w dziewięciu oddziałach Deloitte w całej Polsce. Niektórzy z absolwentów wcześniejszych edycji Akademii Biznesu pracują w Deloitte już od kilku lat. – Udział w Akademii Quants dał mi szansę sprawdzenia się, a co ważniejsze, doskonalenia własnych umiejętności twardych i miękkich poprzez stałą interakcję z prowadzącymi oraz pracę zespołową. Umożliwił mi też poznanie zespołu, którego częścią obecnie jestem – mówi Paweł Pitala, Konsultant w Dziale Konsultingu, Deloitte.
Dzięki Akademii Biznesu firma Deloitte ma szansę dotrzeć do grupy najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących studentów, którzy w przyszłości zyskają możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie i „odczarować” mity, które narosły wokół funkcjonowania korporacji. – Biorąc udział w Akademii Rachunkowości miałem możliwość poznania świetnych specjalistów, z którymi później pracowałem przy wspólnych projektach. Swoje pierwsze kroki w Deloitte stawiałem w dziale audytu finansowego. Dzięki pracy przy wielu projektach miałem możliwość zetknięcia się z wieloma obszarami finansów i poznania sposobu funkcjonowania biznesu – mówi Szymon Kafel, Konsultant w Dziale Konsultingu, absolwent Akademii Rachunkowości, Deloitte.
Akademia Biznesu otwiera również możliwości przed studentami prawa. – Akademia Prawa to inspirujące, ciekawe a przede wszystkim profesjonalne warsztaty prowadzone przez doświadczonych prawników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. To świetna okazja by móc dowiedzieć się o praktycznych aspektach prawa, a przede wszystkim, by dołączyć do zespołu kancelarii Deloitte Legal – mówi Anna Kiermasz, finalistka Akademii Prawa, obecnie Praktykantka w zespole Deloitte Legal.
Zajęcia w dziewięciu miastach
Podczas warsztatów studenci, oprócz wiedzy merytorycznej, rozwijają również swoje zdolności interpersonalne oraz uczą się pracować w zespole pod presją czasu. – Zajęcia z IT pozwoliły mi sprawdzić moje umiejętności pracy w zespole, a także zmierzyć się z projektem technologicznym, który tak mnie zainteresował, że teraz na co dzień współpracuję z osobami prowadzącymi ten warsztat.”– mówi Igor Barański, Konsultant w Dziale Konsultingu, Deloitte.
Warsztaty startują od listopada w dziewięciu miastach w Polsce. Aplikować można do 2 listopada br. poprzez stronę internetową. Zajęcia będą odbywać się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Rzeszowie oraz Szczecinie, czyli wszędzie tam, gdzie firma Deloitte ma swoje biura. – Jeśli ktoś myśli o pracy w Deloitte CE Business Services w Rzeszowie, Akademia daje wstęp do tego, co później będzie należało do naszych codziennych obowiązków. Zaczynając pracę w Audit Delivery Center wiedziałam już, czym w praktyce będę się zajmować i jak będzie wyglądać moja praca. Warto przyjść i spróbować, bo nic się nie traci a wiele można zyskać – mówi Irmina Bazylewicz, ADC Specialist w DCE BSC w Rzeszowie.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii. Więcej informacji o zbliżających się warsztatach można znaleźć na stronie internetowej www.kariera.deloitte.com/akademiabiznesu, fanpage’u „Deloitte Kariera” na Facebooku, na targach pracy, a także w biurach karier i u ambasadorów Deloitte, którzy działają na wielu polskich uczelniach.