Hackathon “Energia dla przyszłości i neutralności Klimatycznej Łódź 2022 – Polowanie na jednorożca” i kontynuacja VI fali naborów – innowacyjne projekty
RDS Fund Sp. z o.o. w ramach projektu Projektu Bridge_Alfa „Nowa Ziemia Obiecana Seed Fund” ogłasza nabór specjalny Hackathon „Energia dla przyszłości i neutralności Klimatycznej Łódź 2022 – Polowanie na jednorożca” i kontynuuje VI falę naboru innowacyjnych projektów.
Celem Hackathonu – Energia dla przyszłości i neutralności klimatycznej – Łódź 2022 – „Polowanie na jednorożca” jest pozyskanie i rozwój innowacyjnych projektów z zakresu energetyki KIS 4, a w szczególności:
- wytwarzanie energii z lokalnych alternatywnych źródeł dla budowy lokalnego, krajowego i międzynarodowego bezpieczeństwa energetycznego,
- efektywność energetyczna,
- zarządzanie i bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w energetyce,
- smart grids, mikrosieci,
- eliminacje start wytarzania, konwersji i przesyłu energii,
- zarządzania układami połączonymi złożonymi z min. 2 różnych OZE np. biomasa, wiatr, słońce, woda,
- systemy magazynowania energii i zarządzania energią,
- wytwarzanie i wykorzystywania wodoru jako nowego nośnika energetycznego,
- zintegrowane systemy energetyczne, w tym klastry energetyczne,
- przełomowe technologie energetyczne w tym zrównoważone wykorzystanie węgla,
- nowe koncepcje bilansowania energii i wymiany transgranicznej współpracy.
Proponowane projektu powinny wpisywać się w zakres Krajowych Inteligentnych Specjalizacji – KIS 4 – https://smart.gov.pl/pl/
Konkurs dedykowany dla:
- innowatorów, naukowców i przedsiębiorców,
- zespołów,
- startupów do 5 lat od rejestracji działalności w KRS.
Nagrody:
- 3 analizy PoP projektów do kwoty 50 tys. PLN każda
- możliwość przygotowania projektu na Komitet Inwestycyjny projektu BridgeAlfa „Nowa Ziemia Obiecana Seed Fund” i możliwość pozyskania finansowania do 1,1 mln PLN.
Harmonogram:
- 29 kwietnia 2022 r. do godz. 23.59 – termin zgłoszeń Zespołów i pomysłów
Zgłoszenia mogą dokonywać Zespoły lub Innowatorzy poszukujący zespołów, partnerów o określonych umiejętnościach, wiedzy, kompetencjach, doświadczeniu. - 2 maja 2022 r. do godz. 15.00 – Ogłoszenie wyników preselekcji Projektów do uczestnictwa w Hackathonie.
Maksymalnie 10 zespołów zostanie zakwalifikowanych do HACKATHONU - 6 -8 maja 2022 r. łączyć będziemy Zespoły i Mentorów dla jak najefektywniejszej pracy podczas hackathonu wykorzystując najnowocześniejsze narzędzia definiowania i rozwoju innowacyjnych pomysłów.
- 6 maja 2022 r. – Start hackathonu 6 maja 2022r w piątek od godz. 17.00.;
Hackathon w formule hybrydowej – stacjonarno/on-line. - 7-8 maja 2022 r. – Praca Zespołów z Ekspertami;
- 8 maja 2022 r. – od godz. 17.00 – finał hackathonu i sesja prezentacji projektów i ogłoszenie wyników.
Finał w postaci 5 minutowych prezentacji i 5 minutowych sesji Q&A w dniu 8 maja 2022 r. od godz. 17.00. - 8 maja 2022 r. – Ogłoszenie wyników hackathonu – godz. 20.00
Dodatkowe informacje:
https://www.facebook.com/nowaziemiaobiecanaseedfund
https://www.linkedin.com/company/64966163/
https://www.facebook.com/CKFabryka
Pobierz szczegółowe informacje [PDF]
Projekt Programu Bridge_Alfa „Nowa Ziemia Obiecana Seed Fund” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: BRIdge Alfa.
Pliki do pobrania:
Formularz projektu: [pobierz]
VI fala naboru projektów
Nabór VI fali odbywa się w zakresie obejmującym Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS):
- KIS 1 Zdrowe społeczeństwo;
- KIS 4 Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii;
- KIS 10 Inteligentne sieci i technologie informacyjno – komunikacyjne oraz geoinformacyjne;
Szczegóły zakresu KIS : https://smart.gov.pl/pl/
Zapraszamy Zmotywowane Zespoły, Pomysłodawców i Innowatorów do składania zgłoszeń projektów innowacyjnych o wysokim potencjale komercjalizacji zgodnie z zakresem wskazanych Krajowych Inteligentnych Specjalizacji na załączonym Formularzu Zgłoszeniowym.
Najlepszym wybranym przez RDS Fund Sp. z o.o. projektom oferujemy finansowanie:
PoP (Proof-of-Principle) – faza projektu B+R, polegająca na wczesnej weryfikacji pomysłu, przez prace badawczo-rozwojowe, wstępną ocena potencjału Projektu B+R, analizy otoczenia konkurencyjnego, zdefiniowanie planu badawczego i pierwszych kamieni milowych rozwoju Projektu B+R, której realizacja możliwa jest m.in w jednostkach naukowych (uczelnie, instytuty naukowe PAN, instytuty badawcze, inne jednostki naukowe) lub poprzez przez osoby fizyczne lub dedykowane zespoły projektowe (wynalazcy, pomysłodawcy), której prowadzenie nie będzie zasadniczo związane z odrębnym prawnie podmiotem dedykowanym do realizacji projektu B+R. Oczekiwany poziom finansowania PoP do kwoty 50 tys. zł.
PoC (Proof-of-Concept) – faza projektu B+R polegająca na właściwej weryfikacji pomysłu, w czasie której realizowane są badania przemysłowe i prace rozwojowe, których wyniki (jeśli pozytywne) w typowych sytuacjach umożliwią pełne zgłoszenie patentowe lub przejście do fazy międzynarodowej zgłoszenia pierwszeństwa w trybie PCT lub komercyjne wykorzystanie wyniku projektu B+R, realizowana przez prawnie wyodrębniony podmiot dedykowany do realizacji projektu B+R.
Finansowanie fazy PoC odbywa się przez inwestycję kapitałową Funduszu (objęcie udziałów/akcji) w istniejącej lub nowo powołanej spółce kapitałowej realizującej projekt B+R oraz grant NCBR w łącznej kwocie na projekt do 1.1oo tys. zł. po zatwierdzeniu projektu przez nasz Komitet Inwestycyjny. Możliwe jest finansowanie dla jednego projektu fazy PoP a następnie(po pozytywnym wyniku) fazy PoC.
Ostateczny termin zgłoszeń VI fali projektów upływa 30 kwietnia 2022 r. do godziny 23.59.
Zgłoszenia projektowe na naszym Formularzu Zgłoszeniowym i/lub materiały informacyjne o projekcie prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]
Pliki do pobrania:
Formularz projektu: [pobierz]