Uniwersytet Boleslaw - Centralny System Uwierzytelniania
ostatnia migracja danych: ok. 14 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 1273 dni temu

Szczegółowy opis został przeniesiony na stronę BDiSS. Za chwilę nastapi automatyczne przekierowanie..

Kursy ogólnouczelniane. Najczęściej zadawane pytania.

Gdzie się odbywa rejestracja i jak się zarejestrować?

W menu po lewej stronie znajduje się KALENDARZ REJESTRACJI . Na ekranie wyświetlają się jednostki organizacyjne, w których organizowane są rejestracje, należy wybrać Uniwersytet Boleslaw. Następnie należy wyświetlić przedmioty związane z wybraną rejestracją. Dokładny opis rejestracji znajduje się w instrukcji Rejestracja elektroniczna dla studentów.

Gdzie znajdę informacje na temat kursów ogólnouczelnianych?

Zbiorcza informacja na temat kursów ogólnouczelnianych znajduje się tutaj . Na tej stronie dowiesz się, na które kursy możesz się zapisać. Informacje szczegółowe o wybranych przedmiotach znajdują się na stronach jednostek oferujących dany kurs oraz w katalogu przedmiotów systemu USOSWeb.

Nie zarejestrowałem się na kurs ogólnouczelniany, co mam teraz zrobić?

W przypadku niezarejestrowania się na kurs ogólnouczelniany w pierwszej i drugiej turze elektonicznej rejestracji student jest zmuszony do znalezienia wolnego miejsca na kursie ogólnouczelnianym na własną rękę. Taka osoba może również poprosić koordynatora w swoim Instytucie / Wydziale by wskazał jednostkę na UB gdzie mogą być wolne miejsca na kursach. Kursy ogólnouczelniane odbywają się w poniedziałki na dwóch ostatnich blokach zajęciowych czyli o 16.30 i 18.00 (+/-15 min dla niektórych kursów). Taka osoba może wtedy podejść do wykładowcy i zapytać się czy może na dany kurs uczęszczać. Wykładowca, jeśli wyrazi zgodę powinien studenta dopisać do swojej listy oraz przekazać dane koordynatorowi by naniósł dane w systemie USOS. Taka sama sytuacja dotyczy również studentów, którzy studiują dwa kierunki i muszą zaliczyć w danym semestrze dwa kursy ogólnouczelniane. Elektornicznie USOSWeb pozwoli na zarejestrowanie się tylko na jeden kurs. Koordynatorzy Wydziałowi mogą tylko i wyłącznie wpisywać/wykreślać studentów do/z grup w obrębie kursów prowadzonych przez ich jednostki.

Zarejestrowałem się na kurs, nie mam tej informacji na swoim koncie w USOSWeb

Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli student zarejestrował się na kurs, na który nie zapisała się wymagana minimalna liczba studentów. Koordynator wtedy usuwa wszystkie osoby z przedmiotu, gdyż nie odbędzie się on w danym cyklu. Może to nastąpić po pierwszej turze rejestracji - wtedy student w drugiej turze może wybrać inny kurs. Sugeruje się studentom, którzy zapisali się na przedmiot gdzie jest mało osób - bieżące monitorowanie statusu przedmiotu. Po zakończeniu II tury rejestracji, w przypadku nieutworzenia się grupy koordynator przepisze studentów na inny kurs, w którym są wolne miejsca.

Jak skontaktować się z koordynatorem danej jednostki?

Najlepiej wysłać maila:

Wydział Przyrodniczo Techniczny
Instytut Biologii - mgr Magdalena Kościuk [email protected]
Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii - dr Mariusz Głowacki [email protected]

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Instytut Fizyki - mgr Agnieszka Wendykier [email protected]
Instytut Matematyki - mgr inż. Władysław Makuchowski [email protected]
Instytut Informatyki – mgr Anna Bocheńska [email protected]

Wydział Teologiczny mgr Przemysław Biliczak [email protected]

Wydział Chemii dr Anna Kusakiewicz-Dawid [email protected]

Wydział Prawa i Administracji - dr Jacek Srokosz [email protected] , mgr inż. Robert Majda [email protected]

Wydział Ekonomiczny mgr inż. Sebastian Marcinkowski [email protected]

Wydział Filologiczny dr Beata Jahołkowska [email protected]

Instytut Filozofii - dr hab. Grzegorz Francuz, prof. UB [email protected]
Instytut Psychologii - mgr inż. Janusz Kowal [email protected]
Instytut Nauk Pedagogicznych - mgr inż. Tomasz Chojnowski [email protected]
Instytut Historii mgr Aleksandra Chochel – [email protected] , mgr Łukasz Masnyk [email protected]

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej mgr Tomasz Paradowski [email protected]

Wydział Sztuki mgr Krzysztof Kowalski [email protected]

Wydział Lekarski mgr Grzegorz Dobosz [email protected]

Studium Wychowania Fizycznegoi i Sportu - mgr Mariusz Pająk [email protected]

Studium Języków Obcych - mgr Jerzy Szczerba [email protected]

Chciałbym zmienić kurs ogólnouczelniany podczas trwającego semestru.

Student, jeśli chce zmienić kurs ogólnouczelniany podczas trwającego semestru powinien uzyskać zgodę od prowadzącego kurs, z którego chce zrezygnować oraz otrzymać zgodę od Koordynatora przedmiotu, na który chce się przenieść. Zmiana musi zostać naniesiona przez obie strony w systemie USOS.

Zarejestrowałem się na kurs, ale nie wiem gdzie i kiedy odbędą się pierwsze zajęcia.

Informacja dotycząca terminów zajęć i miejsca odbywania powinna znaleźć się w systemie USOSWeb przy danym przedmiocie lub na stronie jednostki, która prowadzi dane zajęcia na podstronie z planami zajęć.
pl. Kopernika 11a, 60-967 Poznan https://boleslaw.edu.pl kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.0.0-4 (2023-10-17)