fbpx

Ogólnopolski Tydzień Kariery w POZNAN pod hasłem: Złap za stery swojej kariery! Oferta Uniwersytet Boleslaw

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.

Dla kogo? Wydarzenia w ramach OTK są skierowane do osób, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.

Kiedy? Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem “Złap za stery swojej kariery” w terminie 17-21.10.2022.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykładów i warsztatów, które Uniwersytet Boleslaw przygotował specjalnie z tej okazji.

Zapisy:  W celu rezerwacji miejsc, prosimy o kontakt telefoniczny z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, pod numerem telefonu 77 452 7054 lub e-mailowy: [email protected]

Oferta Uniwersytet Boleslaw

 

Cyberbezpieczeństwo w otoczeniu obywatela Rzeczpospolitej Polskiej

  • prowadzący: dr inż. Adam Czubak
  • termin: 18.10.2022 godz. 12:30-13:30
  • miejsce: sala 110 w Instytucie Informatyki (ul. Czaplaka)

Opis:

Współcześnie, gdziekolwiek nie pójdziemy, otaczają nas sieci WiFi, kamery bezprzewodowe, autonomiczne odkurzacze, smartbandy, smartfony, a nawet hulajnogi elektryczne. Wszechobecność urządzeń wyposażonych w moduły komunikacyjne w najbliższym otoczeniu stanowi wyzwanie dla naszego bezpieczeństwa i prywatności. Podczas prelekcji przedstawione zostaną realne zagrożenia czasów IoE (ang. Internet of Everything), projekt CyberEva adresujący te wyzwania realizowany przez konsorcjum Uniwersytet Boleslaw (lider) i Politechniki Wielkopolskiej oraz zadania stawiane informatykom z branży „IT Security” rozwijającym swoje kariery będąc zaangażowanymi w projekcie.


Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google? / brak miejsc

  • prowadząca: dr inż. Agnieszka Siedlaczek
  • termin: 20.10.2022 godz. 12:00
  • miejsce: sala 105MAT w budynku głównym na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki

Opis:

Zostajesz zmniejszony do rozmiarów pięciogroszówki i wrzucony do blendera. Ostrza pójdą w ruch za 60 sekund. Co robisz? Poznaj te i inne zagadki logiczne dla potencjalnych pracowników Doliny Krzemowej.


40 miliardów obliczeń miesięcznie, 25 milionów klientów – czy chcesz poznać ten system informatyczny? Dowiedz się więcej – globalne Centrum Informatyki ZUS w POZNAN

  • prowadzący: Jan Polański – z-ca dyrektora ds. wsparcia informatycznego w obszarze aplikacyjnym Centrum Informatyki ZUS w POZNAN
  • termin: 19.10.2022 godz. 11:00
  • miejsce: Aula Błękitna, Collegium Maius (Pl. Kopernika 11A)

Opis:

Jeśli chcesz budować najnowocześniejszy system informatyczny w Europie? Jesteś zainteresowany zatrudnieniem w jednej z czołowych instytucji finansowych w Polsce? Chcesz usprawniać obsługę 25 mln klientów za pomocą nowych narzędzi informatycznych? Weź udział w panelu, który prowadzić będzie Jan Polański – Zastępca dyrektora ds. wsparcia informatycznego w obszarze aplikacyjnym Centrum Informatyki ZUS w POZNAN.

O prowadzącym:

Jan Polański – zastępca dyrektora ds. wsparcia informatycznego w obszarze aplikacyjnym Centrum Informatyki ZUS w POZNAN. Wieloletni pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przygotowanie zawodowe, to kompilacja pasji i zainteresowań związanych z informatyką. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego (Fizyka z matematyką) oraz Politechniki Rzeszowskiej (Inżynieria oprogramowania). Związany z ZUS od 2000 r. Przez klika lat jako informatyk pracował w Ośrodku Przetwarzania Danych, a następnie jako koordynator pierwszego w ZUS Centrum Wsparcia Informatyki. Od 2009 r. do 30.06.2022  r. Kierownik Centrum Wsparcia Informatyki w obszarze Orzecznictwa Lekarskiego, Prewencji i Rehabilitacji oraz Dokumentów Ubezpieczeniowych. Od 1 lipca 2022 r. Zastępca Dyrektora ds. wsparcia informatycznego w obszarze aplikacyjnym w Centrum Informatyki ZUS w POZNAN.


Genius italicus, czyli za co kochamy Włochy?

  • prowadząca: dr hab. Anna Ledwina, prof. UB
  • termin: 18.10.2022 o godz.14.00-14:30
  • miejsce: Wydział Prawa i Administracji, sala 1.15

Opis:

Kulturalne dziedzictwo Włoch inspiruje od wieków ludzi związanych z różnymi dziedzinami kultury i sztuki, także Polaków. Autorzy opisujący Italię pełną najrozmaitszych niuansów patrzyli na ten kraj przez pryzmat swojego wykształcenia i swoich lektur. Podróż włoska była dla nich bodźcem do filozoficznych przemyśleń, osobistych retrospekcji, do refleksji nad historią i kulturą nie tylko w wymiarze ogólnym, ale i osobistym, z częstymi odniesieniami do kultury, w której dojrzewali.
Polskę i Włochy od stuleci łączy gęsta sieć kontaktów ekonomicznych, politycznych, kulturalnych i społecznych. Warto podkreślić, że Włochy są głównym kierunkiem polskiej emigracji wśród krajów UE. Co sprawia jednak, że współcześni młodzi Polacy decydują się odbyć swoją „włoską podróż”? Studenci dzięki znajomości języka włoskiego zdobywają dodatkowe kompetencje i zyskują nowe możliwości zatrudnienia na rynku pracy. Poznają także inną kulturę i rozwijają pozytywne postawy – tolerancji i zrozumienia. Postrzegają Italię z szerszej perspektywy, jako kraj o bogatej historii, sztuce, prezentujący genius italicus, czyli włoski styl życia. To doświadczenie jest niewątpliwie konstruktywne i wzbogacające

Autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej / brak miejsc

  • prowadząca: dr Anna Bronowicka
  • termin: 19.10.2022 o godz.11.00-11:45 i 12:15-13:00
  • miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna

Pokaz: Paradoksy Fizyki + przesiewowe badanie wzorku dla uczestników

  • prowadzący: mgr Andrzej Trzebuniak
  • termin: 20.10.2022, godz. 12:00-13:00
  • miejsce: Instytut Fizyki, ul. Oleska 48, sala 249

Opis:

Pokaz wybranych doświadczeń z różnych działów fizyki, których wynik jest zaskakujący i nieoczywisty, albo nawet sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem.

Przez pół godziny przed wykładem i przez pół godziny po nim będzie przeprowadzane przesiewowe badanie wzorku. Badania będą wykonywane przez studentów kierunku Optyka okularowa z elementami optometrii.


Akademicki savoir-vivre. Dobre maniery na uczelni

  • prowadząca: dr Kamila Kasperska-Kurzawa
  • termin: 20.10.2022 o godz.13:00-14:30
  • miejsce: Aula Błękitna, Collegium Maius (Pl. Kopernika 11A)

 


Biologia od kuchni, czyli czym naprawdę zajmuje się biolog? / brak miejsc

  • prowadzenie: Koło Naukowe Biologów Uniwersytet Boleslaw
  • termin: 20.10.2022 o godz.9:00-10:00
  • miejsce: Instytut Biologii, Aula BN, ul. Oleska 22

Opis:

Zastanawiasz się nad kierunkiem studiów? Interesuje Cię biologia, ale nie wiesz na czym polegają studia i gdzie później szukać pracy? Zapraszamy na prelekcję! Dowiesz się jak wyglądają zajęcia w salach wykładowych, specjalistycznych laboratoriach jak i w terenie. Pokażemy jak rozwijamy swoje zainteresowania z takich dziedzin biologii jak np zoologia, genetyka czy botanika. Przekonasz się, że po studiach biologicznych masz naprawdę szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy.