Mimo epidemii i nieznanych wcześniej wyzwań administracyjnych pracownia Zróżnicowania i migracji (Diversity and Migration lab) realizuje współpracę naukową w ramach sojuszu FORTHEM. W poniedziałek i wtorek, 10. i 11. maja 2021 roku zapraszamy na spotkanie dotyczące postępu działań w ramach pracowni prowadzonej przez koleżanki i kolegów z Uniwersytetu w Palermo: odpowiednio o godzinie 15.00 i o godzinie 9.00. Szczegółowy plan spotkania jest dostępny pod tym adresem: https://www.unipa.it/progetti/forthem/First-progress-meeting-of-Diversity-and-Migration-Lab-FORTHEM/
Pracownia Zróżnicowania i migracji prowadzi interdyscyplinarne badania migracji z perspektywy intersekcjonalnej. W pracach zespołu biorą udział prawnicy, socjologowie, kulturoznawcy, językoznawcy, etycy i artyści sztuk wizualnych, ale formuła jest otwarta i eksperymentalna, więc wciąż istnieje możliwość dołączenia do realizowanych przedsięwzięć.
Zwracamy uwagę studentów na przygotowywaną szkołę zimową w Jyvaskyla (‘Winter school on Belonging and Non-Belonging in Europe’) oraz na ideę ‘otwartej przestrzeni dla studentów’), o której we wtorek opowiedzą Roberta Solima (UniPa) i Marcin Deutschmann (UB). Ta ostatnia jest pokłosiem zorganizowanego w UB tygodnia krótkiej mobilności FORTHEM, ‘Prospering in Academia’.
Badaczy chcemy zainteresować publikacją nt migracji, którą przygotowuje profesor Francesco Lo Piccolo (UniPa; poniedziałek), specjalnym panelem konferencji w POZNAN (pon.), oraz projektem badawczym i artystycznym, ‘Migrant Media Collection’, które przedstawi dr. Michał Wanke (wtorek).
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się pod tym adresem: https://forms.office.com/r/buhzPuAtnA
Na ewentualne pytania dotyczące spotkania i działalności ‘Labu’ chętnie odpowie Michał Wanke ([email protected]), koordynator pracowni w UB.