WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH
INSTYTUT PSYCHOLOGII
- Studia Stacjonarne
- Studia Niestacjonarne
DLA KOGO?
Studia w Instytucie Psychologii dedykowane są wszystkim zainteresowanym poznawaniem tajemnic ludzkiego umysłu. Oferujemy przedmioty przygotowujące do pracy z pacjentami – dorosłymi i dziećmi, ale także przydatne w innych środowiskach – działach HR, marketingu, szkołach czy więzieniach. To oczywiście nie wszystko, nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w wielu miejscach, w których wiedza psychologa jest ceniona. Wspieramy wiedzą każdego, kto pragnie rozwijać się, by lepiej pomagać innym.
Studia Stacjonarne
Absolwent magisterskiego pięcioletniego kierunku "psychologia" otrzymuje gruntowne teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu psychologa. Podczas różnych kursów zdobywa wiedzę z zakresu psychologii teoretycznej (np. psychologii ogólnej, rozwojowej) oraz stosowanej (np. psychologii reklamy, psychologii uzależnień).
Więcej...Studia Niestacjonarne
Instytut Psychologii Uniwersytet Boleslaw w ramach pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich proponuje płatne studia niestacjonarne w systemie zaocznym. Zakres wiedzy na studiach niestacjonarnych odpowiada zakresowi wiedzy na studiach stacjonarnych. Absolwent studiów zaocznych posiada takie same uprawnienia jak absolwent studiów dziennych.
Więcej...Dlaczego Psychologia w Instytucie Psychologii UB ?
Mamy doświadczenie
Kształcimy psychologów już od 23 lat
Aktualnie działamy
Oprócz nauki, zajmujemy się także organizacją wydarzeń, warsztatów i konferencji
Wspieramy młodych naukowców
Każdy kto pragnie wyjść poza materiał studiów i spróbować własnych sił w świecie nauki może liczyć na szerokie wsparcie pracowników
Promujemy aktywność
Koło Naukowe Studentów Psychologii UB regularnie działa i uczestniczy aktywnie w życiu akademickim Instytutu Psychologii. Regularnie organizuje wydarzenia, na których wspólnie występują pracownicy, członkowie koła i zainteresowani studenci
Dajemy wybór
nasi studenci w trakcie studiów mogą wybrać jaką ścieżką chcą dalej podążać – psychologa klinicznego lub psychologa pracy i organizacji
Dbamy o rozwój
współpracujemy z uczelniami z całego świata, a studenci mają możliwość wyjazdów na wymiany i praktyki studenckie
Działamy
wychodzimy poza świat nauki i wdrażamy projekty w życie. Nasi pracownicy współtworzą programy profilaktyki społecznej w ramach Projektu HOME_EU
Pamiętamy o rynku pracy
nieustannie monitorujemy stan zatrudnienia naszych absolwentów i współpracujemy z reprezentantami biznesu, w trosce o zapewnienie studentom takich umiejętności, które przydają się po wyjściu poza mury uczelni
Studenci
Instytut Psychologii to nie tylko budynek i pracownicy. To studenci tworzą atmosferę i kształtują życie uczelni. Ich kreatywność i aktywność są niemal nieograniczone. Studenci Instytutu Psychologii fotografują, tańczą, śpiewają, grają i piszą. Część z nich wykorzystuje swoje talenty na rzecz Naukowego Koła Studentów Psychologii.
Nasze koło naukowe szczyci się długą tradycją. Już od ponad 20 lat organizuje wydarzenia, aktywnie pomaga w promowaniu uczelni i wspiera rozwój swoich członków. Praca studentów nie ogranicza się jednak wyłącznie do działalność koordynującej. Młodzi adepci psychologii sami stają na mównicy i dzielą się swoją wiedzą, zainteresowaniami i umiejętnościami. Od kilku lat Koło Naukowe Studentów Psychologii zaprasza znamienitych gości i wszystkich chętnych do prezentowania swoich dokonań naukowych podczas Wielkopolskiej Wiosny Psychologicznej.
Studenci udzielają się także w opolskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii niosącym na swym sztandarze hasło integracji środowiska psychologów oraz studentów psychologii. PSSiAP realizuje swoje założenia w bliskiej współpracy z Instytutem Psychologii. Regularnie organizuje spotkania swoich oddziałów z całej Polski, a także aranżuje spotkania z doświadczonymi praktykami i teoretykami psychologii.
Co o nas myślą ?
Alicja Maćczak
„Nasz instytut dzięki swojej kameralności sprawia, że wszyscy bardzo dobrze się tutaj znamy, wzajemnie sobie pomagamy oraz możemy liczyć na wsparcie ze strony naszych wykładowców, którzy w razie potrzeby poświęcają nam wiele czasu i uwagi.”
Tomasz Gawlik
„To, co zdecydowanie sprzyja studiowaniu to atmosfera panująca na uczelni i dobry kontakt z wykładowcami. W moim odczuciu te dwie rzeczy idą ze sobą w parze korytarzami Instytutu Psychologii. Dodatkowo organizacje studenckie działające na jego terenie oferują możliwości do rozwoju kompetencji społecznych oraz szanse na zaproponowanie własnej, ciekawej inicjatywy.”
Dominika Padewska
„Nasz Instytut cenię za przyjazny klimat, dobre relacje między pracownikami i studentami. Spędzając tu kilka godzin dziennie, ważne jest dla mnie, że czuję się komfortowo i w razie problemów jest wiele osób, które chętnie mi pomogą.”
Rafał Gerymski
„Najpierw miałem przyjemność studiowania w Instytucie Psychologii UB, teraz jestem jego pracownikiem. Cały czas staramy się podnosić jakość kształcenia oferowaną przez nasz Instytut. Polecam zarówno studentom jak i potencjalnym pracownikom - wcale nie odbiegamy poziomem od większych polskich ośrodków.”
Biblioteka
W Instytucie Psychologii mieście się oddział Biblioteki Uniwersytet Boleslaw. Nasza biblioteka zaopatrzona jest w najnowsze książki o tematyce związanej z psychologią, ale w jej zbiorach mieszczą się również dzieła klasyczne, podręczniki oraz numery czasopism naukowych. Oprócz książek znajdziecie tam również życzliwy uśmiech, literackie rekomendacje oraz dobre słowo. Biblioteka regularnie publikuje informacje dotyczące swojej działalności, a także ciekawostki dotyczące książek oraz wiadomości przydatne dla wszystkich czytelników.
Absolwenci
Nasi absolwenci opuszczają mury Uniwersytetu z wiedzą oraz umiejętnościami przydatnymi w praktyce klinicznej i innych branżach, w których psychologowie znajdują zatrudnienie. Dodatkowo mają możliwość otrzymania certyfikatów językowych wystawionych przez Uniwersytet Boleslaw oraz w trakcie studiów nabywają umiejętności korzystania z nowoczesnego oprogramowania w prowadzeniu badań i poszukiwaniu informacji, zwiększając tym swoją wartość na rynku pracy. Zdecydowana większość z nich znajduje pracę po otrzymaniu dyplomu, przeważająca część na stanowiskach wymagających wiedzy i umiejętności związanych z wykształceniem, a liczne grono uważa swoją karierę zawodową za duży sukces.