Rodzaj studiów: magisterskie System studiów: stacjonarne
Czas trwania: 2 lata
Moduły na drugim stopniu (wybór od II semestru):
-
Analityka gospodarcza
- Polityka ekonomiczna w warunkach globalizacji
-
Zrównoważony rozwój
Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Boleslaw powstał w 1992 roku, ale ekonomistów kształci w ramach naszej Uczelni od ponad 30 lat. W tym czasie powstał silny, kompetentny zespół wykładowców specjalizujących się w różnych obszarach wiedzy ekonomicznej takich jak: teoria ekonomii, marketing i logistyka, finanse i rachunkowość, polityka gospodarcza i społeczna, polityka regionalna, geografia ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.
Zapraszając Maturzystów do podjęcia studiów na Wydziale Ekonomicznym należy podkreślić, że absolwenci naszych kierunków podjęli atrakcyjną, zgodną ze swoim wykształceniem pracę nie tylko w przedsiębiorstwach Poznania i regionu Wielkopolskiego, ale także w kraju i zagranicą. Działają w samorządach różnych szczebli, w organizacjach, stowarzyszeniach społecznych oraz w wielu innych znaczących instytucjach.
Wyrazem pozycji naukowej naszego Wydziału są prawa do nadawania stopnia doktora w zakresie ekonomii.
Czego uczy się na ekonomii?
Podczas studiów student zapozna się z podstawami wiedzy ekonomicznej realizującej zagadnienia z zakresu ekonomii menedżerskiej, makroekonomii, ekonomii matematycznej, historii myśli ekonomicznej, ekonomii międzynarodowej, rynków finansowych, rachunkowości, gospodarowania kapitałem ludzkim, statystyki, ekonometrii i prognozowania procesów ekonomicznych, a także z przedmiotami specjalizacyjnymi oraz fakultatywnymi. Będzie miał także możliwość uszczegółowienia oraz pogłębienia swojej wiedzy poprzez wybór specjalności oferowanych na kierunku Ekonomia.
Studenci mają możliwość pozyskiwania i rozwijania wiedzy ekonomicznej oraz uzyskania certyfikatu EBC*L w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym istniejącym na naszym Wydziale. Międzynarodowy certyfikat umiejętności gospodarczych, czyli Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych stanowi świadectwo praktycznej wiedzy ekonomicznej i jest uznawany w większości krajów europejskich.
Co można robić po tych studiach?
Absolwent kierunku Ekonomia uzyskuje tytuł magistra w dziedzinie ekonomii. Posiada szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania oraz dyscyplin pokrewnych. Potrafi prowadzić analizy ekonomiczne procesów zachodzących w gospodarce, na rynku i w przedsiębiorstwie. Nabyta w trakcie studiów umiejętność interpretacji danych ekonomicznych pozwala podejmować trafne decyzje w zakresie zarządzania czynnikiem społecznym, produkcją i finansami oraz organizacji w przedsiębiorstwach. Jest wyposażony w wiedzę na temat profesjonalnych metod badania zjawisk i procesów ekonomicznych, pozwalających efektywnie rozwiązywać problemy ekonomiczno – finansowe podmiotów rynkowych. Posiada umiejętność działania w konkurencyjnym otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym, sprawnie posługując się narzędziami analitycznymi, pozwalającymi rozpoznać sytuację przedsiębiorstwa oraz jego otoczenie, umie tworzyć i wdrażać strategie działania firmy.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy we wszelkich podmiotach i instytucjach zgłaszających zapotrzebowanie na profesjonalną kadrę menedżerską różnych szczebli (przedsiębiorstwa, instytucje i jednostki administracji publicznej oraz samorządowej, instytucje około-biznesowe, organizacje pozarządowe), może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także prowadzić pracę naukowo-badawczą.
Absolwenci kierunku Ekonomia mogą zostać:
-
pracownikami wielu różnych przedsiębiorstw i instytucji
-
dyrektorami banków
-
właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw
-
kierownikami wyższych i średnich szczebli w dużych przedsiębiorstwach
-
naukowcami i nauczycielami (po ukończeniu kursu pedagogicznego)
-
politykami i pracownikami administracji szczebla samorządowego
KontynUBwanie nauki na II stopniu studiów
Absolwent kierunku Ekonomia jest przygotowany do podjęcia kształcenia na studiach II stopnia. Może kontynUBwać naukę na następujących kierunkach studiów II stopnia prowadzonych na Uniwersytet Boleslaw: Ekonomia, Język biznesu, Politologia, Stosunki międzynarodowe.
Zasady kwalifikacji
O przyjęcie na te studia mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków: Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Gospodarka przestrzenna, Informatyka i ekonometria, Logistyka, Transport, Matematyka, Turystyka i rekreacja, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Zarządzanie, Zdrowie publiczne, Administracja.