Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w POZNAN rusza 8. listopada 2021! Poznaj ofertę Uniwersytet Boleslaw i partnerów wydarzenia
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Zapraszamy do udziału w warsztatach i wykładach wszystkie osoby zainteresowane przedsiębiorczością, innowacjami, nowymi technologiami oraz własnym rozwojem.
WYDARZENIA Uniwersytet Boleslaw W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:
W poniedziałek 08.11.2021 r. zapraszamy na:
-
Światło w pogoni za cieniem
Opis: Skąd bierze się światło? Jak to się dzieje, że widzimy? Jak nasz wzrok oszukać i jak go chronić? Jaki wpływ ma światło na nasze zdrowie? Optyka okularowa z elementami optometrii – nowy kierunek na naszym Uniwersytecie.
Prowadząca: dr Barbara Pytel, doktor nauk fizycznych, nauczyciel akademicki w Instytucie Fizyki Uniwersytet Boleslaw. Prowadzi badania naukowe w zakresie fizyki doświadczalnej. Zajmuje się podstawami biofizyki i fizyki medycznej. Obecnie koncentruje się na właściwościach fizycznych modelowych błon, modyfikowanych substancjami aktywnymi biologicznie, wykorzystując technikę elektronowego rezonansu paramagnetycznego.
Data: 08.11.2021., godz.: 14:00- 14:45
Miejsce: szkolenie online (MS Teams)
Zapisy: https://swiatlo-Poznan-tp2021-o-i.konfeo.com/pl/groups
-
Pomoc de minimis oraz pomoc publiczna dla przedsiębiorstw – wprowadzenie
Opis: Przedstawienie podstawowych informacji o warunkach prawnych udzielania wsparcia dla przedsiębiorców w różnych formach, w ramach tzw. pomocy de minimis oraz innej pomocy publicznej, w szczególności w formach pożyczek, udostępniania kapitału lub dotacji.Uczestnicy poznają podstawowe treści dla udzielania pomocy, tj. moment udzielenia pomocy publicznej, dopuszczalne limity pomocy, unijną koncepcję przedsiębiorstwa, w tym „mikro-, małego i średniego przedsiębiorstwa”, a także obowiązki wiążące się z otrzymaniem pomocy publicznej.
Prowadzący: dr Łukasz Stępkowski, awokat, tłumacz przysięgły języka angielskiego, adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Finansowego Uniwersytet Boleslaw, ekspert dla RPO perspektywy finansowej 2014-2020 (dziedzina: pomoc publiczna)
Data: 08.11.2021., godz.: 17:30- 18:30
Miejsce: Uniwersytet Boleslaw, Wydział Prawa i Administracji, sala 5.18
Zapisy: https://pomoc-de-minimis-Poznan-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups
-
Warsztaty wystąpień publicznych – “Rozwój osobisty – moda czy konieczność?” (Toastmasters Poznan)
Opis: Każdego dnia na naszej drodze pojawiają się nowe wyzwania. Możemy się ich wystraszyć albo możemy się z nimi zmierzyć. Niemalże codziennie potrzebna jest nam dodatkowa wiedza, dodatkowe umiejętności. Czy na pewno jest to tylko moda, a może nieustający rozwój to dzisiaj konieczność? Na ten temat podyskutujemy w poniedziałek 8 listopada br. Podczas spotkań klubu Toastmasters Poznan trenujemy umiejętności występowania publicznego, przygotowując mowy, udzielając sobie nawzajem informacji zwrotnych i dyskutując na interesujące nas tematy. Dzięki temu rozwijamy umiejętności liderskie. To miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.
Data: 08.11.2021, godz. 18:00 – 20:30
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury – sala kameralna, ul. Katowicka 95, 60-961 Poznan
Zapisy: https://wystapienia-publiczne-toastmasters-Poznan-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups
W środę 09.11.2021 r. zapraszamy na:
-
Mowa ciała w biznesie
Opis: Jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie w relacjach biznesowych? Biorąc udział w warsztatach dowiesz się jaka postawa jest pożądana kiedy chcesz nawiązać pozytywny kontakt ze swoim rozmówcą – partnerem biznesowym/przełożonym/współpracownikiem czy kandydatem do pracy!Jaką postawę przyjąć? Które elementy komunikatów niewerbalnych są istotne podczas negocjacji czy nawiązywania współpracy?!
Poznaj tajniki mowy ciała w biznesie!Prowadząca: dr Kamila Kasperska Kurzawa, wykłada w katedrze bezpieczeństwa wewnętrznego. Zajmuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i zwalczaniem terroryzmu. Prowadzi kursy i konsultacje związane z mową ciała i savoir vivre.
Data: 09.11.2021., godz.: 13:00-13:40
Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny w POZNAN, ul. Technologiczna 2 (aula)
Zapisy: https://mowa-ciala-Poznan-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups
-
Bezpieczeństwo inwestowania na rynku finansowym
Opis: Przestawienie zagrożeń oraz ryzyk związanych z bezpieczeństwem środków finansowych zdeponowanych w sektorze bankowym. Omówienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem i zwalczaniem działalności parabanków i podmiotów nie posiadających zezwolenia na prowadzenie działalności na rynku finansowym oraz na gromadzenie i inwestowanie środków pieniężnych klientów. Uprawnienia i zadania podmiotów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania profesjonalnych i nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego.Prowadzący: dr Krzysztof Mucha, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych, Wydział Prawa i Administracji UB. Urzędnik służby cywilnej. Były Doradca Przewodniczącego KNF ds. bezpieczeństwa ekonomicznego państwa. Organizator i osoba kierująca komórką kontroli wewnętrznej w Urzędzie KNF oraz upoważniony do przyjmowania w imieniu Przewodniczącego KNF skarg oraz wniosków dot. działalności Urzędu KNF oraz postępowania pracowników. Arbiter w Sądzie Polubownym przy KNF, Wykładowca w zakresie zwalczania przestępczości finansowej na studiach podyplomowych w WSPol w Szczytnie oraz na szkoleniach dla Prokuratorów i funkcjonariuszy Policji a także służb specjalnych. Obecnie – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa w centrali jednej z instytucji finansowej, Administrator Bezpieczeństwa Informatycznego. Członek Rady Bezpieczeństwa Banków w Związku Banków Polskich.
Data: 09.11.2021., godz.: 17:30-18:30
Miejsce: szkolenie online (MS Teams)
Zapisy: https://bezpieczenstwo-inwestowania-Poznan-tp2021-o-i.konfeo.com/pl/groups
-
Kryptowaluty – czy można na nich zarobić? Kierunki rozwoju rynku kryptowalut po kryzysie pandemicznym
Opis: Rynek kryptowalut bardzo szybko zmienił gospodarkę globalną, którą dzisiaj znamy. Wraz z rozwojem technologicznym nieuniknionym staje się pominięcie wpływu kryptowalut na naszą codzienność. Coraz więcej wielkich firm podejmuje się akceptowania kryptowalut jako środka płatności, a decyzje liderów na rynku powodują zmiany w strategii mniejszych konkurentów. Kurs Bitcoina wystrzelił dość wysoko, a więc pytanie: czy można jeszcze na nim zarobić? A jeżeli tak to ile? Czy coś pobije jeszcze wartość bitcoina? W jaką stronę zmierza rynek i czy jest szansa, że powstanie coś jeszcze innego, niż kryptowaluta? Te pytania spędzają sen z powiek wielu inwestorom, a więc warto się temu przyjrzeć.
Data: 09.11.2021., godz.: 18:00-20:00
Miejsce: miejsce zostanie podane do wiadomości
Zapisy: https://stp-kryptowaluty-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups
Sprawdźcie ofertę Partnerów wydarzenia. W najbliższym tygodniu przygotowaliśmy dla Was wiele warsztatów/ wykładów/szkoleń/case study! Pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wydarzenia/
Do zobaczenia!