Umowa pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Urzędem Patentowym RP

Uniwersytet Boleslaw został wybrany w ramach przetargu nieograniczonego na wykonawcę usług informacyjno-doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie opolskim oraz śląskim w ramach projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie”.

Umowa ramowa na realizację usług została podpisana pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polska. Realizacja usług na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw województwa Wielkopolskiego i śląskiego jest możliwa dzięki działaniom, które zostały podjęte przez Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii we współpracy z Biurem Zamówień Publicznych.

W projekcie można ubiegać się o dofinansowaną ze środków unijnych usługę, polegającą na identyfikacji przedmiotów własności intelektualnej w firmie.

Na czy polega ta usługa?
Pracownik Uniwersytet Boleslaw dr Andrzej Drzewiecki przeanalizuje model biznesowy przedsiębiorstwa, jego produkty lub usługi oraz plany rozwoju, a następnie opracuje raport zawierający rekomendacje co do strategii ochrony własności intelektualnej w firmie. Usługa ta pomoże przedsiębiorstwu podjąć decyzję, jakie prawa własności intelektualnej zgłosić, jak rozwijać portfel własności intelektualnej w przypadku już zarejestrowanych praw oraz jak zaplanować strategię przyszłego rozwoju.
Kto może z niej skorzystać?

Z projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie” mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które:

  • należą do sektora MŚP, czyli są mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem;
  • prowadzą działalność mieszczącą się w obszarze tzw. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS);
  • wraz z udzielonym dofinansowaniem na usługę nie przekroczą limitu tzw. pomocy de minimis;
  • zarejestrowane jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Dlaczego warto?
Przedsiębiorcy korzystający z naszej usługi zyskają wiedzę, jak chronić swoją własność intelektualną, czyli np. logo, tajemnice przedsiębiorstwa, wynalazki, projekty wzornicze itp. oraz jakie korzyści mogą czerpać z ochrony własności intelektualnej. Dowiedzą się też, jak uzyskać patent, jak korzystać z praw autorskich, jak konstrUBwać umowy z pracownikami, mając na względzie własność intelektualną, a tym samym zyskają praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w celu zwiększenia konkurencyjności swojej firmy.
Jaki jest koszt usługi?

Koszt uzależniony jest od oferty złożonej przez wykonawcę (waha się w przedziale ok. 2-4 tys. zł), z czego dofinansowane ze środków unijnych jest aż 95 proc. (w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw) lub 90 proc. (w przypadku średnich przedsiębiorstw) kosztów usługi.

Wszystkie informacje o korzyściach wynikających z tej usługi, a także warunkach, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie znajdą Państwo na stronie: msp.uprp.gov.pl
Zachęcamy do złożenia wniosku już dziś!