fbpx

10 istotnych błędów w CV, które sprawiają, że w oczach rekrutera nie wyglądasz profesjonalnie

Przygotowujesz swój dokument i chcesz dowiedzieć się, jakich błędów nie popełnić, aby otrzymać wymarzoną pracę?

Świetnie! Przygotowaliśmy dla Ciebie 10 istotnych i najczęstszych błędów, z którymi spotykamy się na co dzień. Koniecznie sprawdź, jakich błędów unikać.


​1. Format pliku
Zapisanie dokumentu w formacie .pdf daje Ci gwarancję, że układ Twojego CV pozostanie bez zmian. Pamiętaj, żeby zawsze przed ostatecznym wysłaniem sprawdzić, czy dołączyłeś poprawny plik.


2. Błędna nazwa pliku
Podpisz swoje CV imieniem i nazwiskiem (najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zapisu imię_nazwisko_CV). Po ściągnięciu pliku na komputer, rekruter będzie wiedział do kogo należy dokument.


3. Niepoważny adres e-mail
Jeżeli Twój adres e-mail zawiera ksywki z dzieciństwa,czy też zdrobnienia – koniecznie go zmień. Posługiwanie się dziwnie brzmiącym adresem poczty elektronicznej nie jest najlepszym rozwiązaniem, a w oczach pracodawcy wychodzisz na osobę niepoważną.


4. Nieodpowiednie zdjęcie
Postaw na uśmiech! Nie dodawaj fotografii, na którym wyglądasz “poważnie”, jesteś bardzo smutny lub niezadowolony. Pamiętaj także, że selfie, zdjęcie w samochodzie, zdjęcie z przyjacielem, czy też zdjęcie wakacyjne – nie pasuje do CV.


5. Niepotrzebna ilość danych osobowych
Unikaj umieszczania informacji dotyczącej Twojego stanu cywilnego, daty oraz miejsca urodzenia. Te informacje są nieistotne. Najważniejsze to: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Możesz również wpisać miasto.


6. Języki obce
Znajomość języków obcych zapisuj według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Nie posiadasz certyfikatu lub nie potrafisz określić, w jakim stopniu znasz język obcy? – możesz pomóc sobie opisem słownym (podstawowy, komunikatywny, średnio zaawansowany, zaawansowany, biegły).


7. Umiejętności umieszczane na końcu dokumentu
Pochwal się umiejętnościami i zapisz tę informację w widocznym miejscu z przodu. Rekruter od razu zweryfikuje, co potrafisz, czym chcesz się pochwalić lub też jakimi umiejętnościami się wyróżniasz.


8. Brak klauzuli
Koniecznie dodaj aktualną klauzulę (umieść ją mniejszą czcionką w stopce dokumentu). Bez tej informacji dane nie będą mogły zostać przetwarzane i Twoje CV wyląduje w koszu.
Aktualna klauzula dostępna jest na stronie www.kariera.boleslaw.edu.pl/CV


9. Brak wolnej przestrzeni w dokumencie
CV nie musi zmieścić się na 1 stronie formatu A4 – to MIT. Spokojnie możesz stworzyć dokument, który będzie zawierał 2 strony (unikaj 3 lub więcej). Pamiętaj, żeby najważniejsze informacje umieścić z przodu.


10. Brak chronologii oraz informacje przedstawione chaotycznie.
Zwróć uwagę na daty. Wykształcenie, doświadczenie, czy też kursy zapisuj według odwróconej chronologii. Co to oznacza? – w pierwszej kolejności wpisz szkoły najbardziej aktualne.


 

Pisanie CV nie należy do łatwych zadań, natomiast z naszą pomocą możesz stworzyć dokument, dzięki któremu otrzymasz zaproszenie na rozmowę i zdobędziesz swoją wymarzoną pracę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co powinno znaleźć się w CV – przeczytaj artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Masz wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań! Zweryfikujemy istniejący dokument lub wspólnie zaprojektujemy Twoje nowe CV: