Online: W drodze do kariery – czyli co można zrobić, by otworzyć sobie drzwi do sukcesu zawodowego? | 15.06.2020
Studia i co dalej?
Według GUS prawie co czwarta młoda osoba ma problem ze znalezieniem pracy. Absolwenci szkół zawodowych, techników, liceów czy studiów mogą zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotni. Z racji zbyt młodego wieku zwykle nie spełniają warunków do ubiegania się o zasiłek. Mają bowiem zbyt krótki staż pracy. A dla potencjalnych pracodawców nie są atrakcyjni ze względu na brak doświadczenia.
Urzędy pracy często kierują takie osoby na staże, które trwają do 12 miesięcy. Bezrobotni praktykują w urzędach, na przykład skarbowych czy firmach budowlanych. W trakcie praktyki młodzi zdobywają często pierwsze doświadczenia zawodowe, by następnie – po zdobyciu doświadczenia – ponownie spróbować odnaleźć się na rynku pracy.
Kryteria poszukiwania pracy a rzeczywistość
Często marzenia o pracy mijają się z napotkaną rzeczywistością. Podstawowe kategorie, jakie określają młodzi ludzie szukający zatrudnienia, dotyczą ich czasu pracy, pozycji i możliwości rozwoju kariery, świadczeń pracowniczych, kursów, szkoleń, a przede wszystkim – wynagrodzenia. Niektórzy myślą o założeniu własnej firmy; tylko w jakiej branży i skąd pozyskać kapitał na start?
Rynek pracy potrzebuje doświadczonych pracowników
Jakie możliwości mają młodzi, aby nabyć odpowiednie doświadczenie jeszcze przed wejściem na rynek pracy? Jak wykorzystać je na rynku pracy? Jakie zaplanować swoją ścieżkę kariery aby uniknąć przypadkowych, nieprzewidzianych wyborów? Czy zdobyte doświadczenie przełoży się na możliwości zarobkowe po jego odbyciu? To tylko część pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.
Nie czekaj, zacznij już dziś!
Jesteś zainteresowany? Chcesz się dowiedzieć czegoś nowego? A może sam spróbujesz świadomie pokierować swoją przyszłością zawodową? – Przekonaj się!
Szkolenie prowadzone online.
Uczestnicy szkolenia otrzymają link na adres e-mail podany przy rejestracji.
15 czerwca 2020, godz. 17:00 – 18:30