Imię i nazwisko:
Aleksandra Gawron
Ukończony kierunek:
Pedagogika pracy z doradztwem zawodowym – studia magisterskie w Uniwersytet Boleslaw,
Bezpieczeństwo i higiena pracy – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w POZNAN
Prawo – studia magisterskie w Uniwersytet Boleslaw oraz Kwalifikacyjny kurs zawodowy – RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu
Czym obecnie się zajmujesz?
Obecnie jestem pośrednikiem pracy w Młodzieżowym Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy. Do moich najważniejszych obowiązków należy pomoc młodzieży (niejednokrotnie wykluczonej społecznie, a także znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej) w stawianiu pierwszych kroków w karierze zawodowej i zaistnieniu na rynku pracy, poprzez pomoc w wyborze zawodu, organizacji praktyk zawodowych, szkoleń, kursów, jak również pomoc w znalezieniu zatrudnienia oraz tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. W swojej pracy angażuję się w projekty społeczne oraz należę do Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin.
Jakie działania podejmowałaś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym teraz się zajmujesz?
Z pewnością systematyczne i czynne uczęszczanie na zajęcia, zaangażowanie w działalność i inicjatywy Koła Naukowego Pedagogów Pracy UB, trafny dobór miejsca odbywania praktyk zawodowych, zaangażowanie w wolontariat, organizacja eventów naukowych, jak również podjęcie w trakcie studiów dziennych studiów niestacjonarnych na kierunku Prawo oraz studiów podyplomowych, które nauczyły mnie m.in. dobrej organizacji pracy, oraz wytrwałości w działaniu i komunikacji społecznej.
Czym dla Ciebie jest sukces?
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale patrząc holistycznie z pewnością umiejętnością balansowania pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.
A co jest Twoim największym sukcesem?
Nauka i praca pozwoliła mi spotkać ludzi, z którymi mogę odnosić sukces życiowy oraz zawodowy.
Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?
Aby wiedzę teoretyczną nabytą podczas zajęć, wykorzystywali jak najszybciej w praktyce! Polecam angażowanie się w pracę oraz inicjatywę kół naukowych, korzystanie z oferty Akademickiego Centrum Karier, jak również ze staży, praktyk, wolontariatu dedykowanych dla studentów, a także – co istotne w dobie pandemii – udział w szkoleniach i kursach dostępnych on-line.
Wszelkie aktywności podejmowanie w trakcie studiów wzbogacają nas o nową wiedzę, doświadczenie, znajomości, poszerzają nasze horyzonty oraz gwarantują lepszy start zawodowy. Niech puentą mojej wypowiedzi będzie cytat Petera Druckera „Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”.
Zatem do dzieła 🙂