Rekrutacja do POLIN Meeting Point – letniego programu dla studentów z Polski, Izraela, Niemiec i Ukrainy
Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży (Polish-Israeli Youth Exchange (PIYE) 2019) jest najstarszym programem edukacyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.
Właśnie trwa rekrutacja do udziału w programie! Dlatego jeśli..
✔️interesujesz się tematem międzykulturowości, historii relacji polsko-żydowskich czy dialogu polsko-żydowskiego;
✔️działasz w organizacjach pozarządowych lub instytucjach kultury czy edukacji;
✔️i/lub jeśli masz pomysły i chcesz rozpocząć działania, które przyczynią się do dialogu, aktywizacji, zmiany postaw;
..ten program jest dla Ciebie❗️❗️❗️
Do kogo kierujemy PIYE 2019
Do udziału w programie zapraszamy młode osoby (między 20 a 35 rokiem życia) z Polski i Izraela, które są edukatorami, studentami, aktywistami zainteresowanymi tematem międzykulturowości, historii relacji polsko-żydowskich czy dialogu polsko-żydowskiego i które działają w organizacjach pozarządowych lub instytucjach kultury czy edukacji. Do udziału zachęcamy także osoby, które mają pomysły na projekty o tematyce międzykulturowej lub polsko-żydowskiej i chcą rozpocząć działania, którymi przyczynią się do dialogu, aktywizacji społecznej i zmiany postaw w obu krajach.
Program wydarzenia: POBIERZ
Koszt uczestnictwa: Organizator zapewnia pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia oraz do 700,00 zł zwrotu kosztów za bilety samolotowe. Nie zwracamy kosztów dojazdu krajowego oraz lokalnego. Po stronie uczestników jest również pokrycie kosztów ubezpieczenia.
Harmonogram rekrutacji dla kandydatów z Polski:
- 1 – 24 kwietnia – I etap rekrutacji – wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ
UWAGA! REKRUTACJA WYDŁUŻONA DO 1 MAJA 2019 - 30 kwietnia – informacja o zakwalifikowaniu do II etapu rekrutacji i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
- 8-9 maja – II etap rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjne w Muzeum POLIN.
- 15 maja – informacja o zakwalifikowaniu do programu.
Kryteria przyjęcia do Programu
Komisja Rekrutacyjna zakwalifikuje do programu maksymalnie po 15 uczestników z Polski i Izraela (w sumie 30 osób). Pod uwagę zostaną wzięte zarówno wymienione powyżej kryteria na podstawie otrzymanych formularzy zgłoszeniowych, a także dodatkowe kryteria, oceniane podczas rozmów kwalifikacyjnych takie jak: motywacja i umiejętności interpersonalno-komunikacyjne, jak również dodatkowe atuty/kompetencje kandydatów (m.in. nieszablonowość w myśleniu i działaniu, kreatywność w podejściu do tematu międzykulturowości).