Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej:
- część artystyczna
- część teoretyczna
Charakterystyka studiów I stopnia
Nasi absolwenci posiadają podstawową wiedzę z zakresu obsługi profesjonalnych aplikacji do edycji obrazu, tekstu i wideo oraz doświadczenie w tworzeniu autorskich projektów z obszaru projektowania graficznego, multimediów i fotografii. Potrafią pracować w zespole ludzi odpowiedzialnych za poszczególne etapy realizacji zadań złożonych. Zdobyte doświadczenie pozwala im na podjęcie pracy w charakterze projektanta graficznego, twórcy projektów multimedialnych, fotografa lub innym związanym z rynkiem kreatywnym.
Pracownie dyplomujące: Projektowanie Graficzne, Multimedia, Fotografia, Malarstwo, Rzeźba, Grafika
Bloki zajęciowe do wyboru*:
- kurator sztuki,
- projektowanie graficzne i nowe media,
- mała forma rzeźbiarska z elementami ceramiki,
- scenografia multimedialna.
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej:
- część artystyczna
- część teoretyczna.
Charakterystyka studiów II stopnia – blok zajęciowy Kurator Sztuki
Charakterystyka studiów II stopnia – blok zajęciowy Projektowanie Graficzne i Nowe Media
Wybrany blok zajęciowy przygotowuje studenta do indywidualnej i zespołowej pracy twórczej na polu aktywności o charakterze tak artystycznym jak i użytkowym. Student zdobywa umiejętności praktycznego zastosowania współczesnych technik projektowania graficznego, klasycznych i cyfrowych technik animacyjnych, pracy ze sprzętem fotograficznym i wideo. Potrafi kreatywnie wykorzystać potencjał zapisu cyfrowego w kontekście obrazów tak statycznych (fotografia) jak i ruchomych (wideo, animacja). Absolwenci dysponują zaawansowaną wiedzą z zakresu obsługi profesjonalnych aplikacji do edycji obrazu i tekstu, doświadczeniem pracy w profesjonalnych warunkach studyjnych (atelier) oraz umiejętnościami tworzenia autorskich projektów z zakresu projektowania graficznego, multimediów i fotografii. Sprawnie posługują się najnowszą, dostępną na rynku technologią, w pełni wykorzystując jej możliwości. Potrafią odnaleźć się w zespole ludzi odpowiedzialnych za poszczególne etapy realizacji projektów. Zdobyte doświadczenie pozwala im na podjęcie pracy w charakterze projektanta graficznego, twórcy projektów multimedialnych, zawodowego fotografa oraz uprawianie tzw. wolnego zawodu.
Wiodące przedmioty:
– projektowanie graficzne,
– multimedia,
– fotomedia,
– realizacje multimedialne.
Charakterystyka studiów II stopnia – blok zajęciowy Mała Forma Rzeźbiarska z elementami ceramiki
Wybrany blok zajęciowy zaznajamia z metodami i warsztatem pracy rzeźbiarza oraz przygotowuje do samodzielnej pracy twórczej. Wprowadza on studenta w problematykę małego reliefu i kameralnych form przestrzennych, przybliża zagadnienia związane z projektowaniem, modelowaniem i formowaniem małych form, a także daje możliwość poznania technik patynowania rzeźb, technologii odlewania w gipsie, metalu, betonie czy tworzywach sztucznych. Studenci zapoznają się z pracą w różnych materiałach rzeźbiarskich, technikami wykonywania form oraz technologiami niezbędnymi w procesie twórczym. Absolwenci potrafią w autorski sposób wykorzystywać oraz łączyć wybrane techniki i materiały, a także twórczo wykorzystywać ich właściwości. Umieją samodzielnie podejmować decyzje formalne, dysponują zaawansowanymi umiejętnościami z zakresu różnorodnych technik rzeźbiarskich i ceramicznych. Absolwenci mogą podjąć pracę w instytucjach kultury, otworzyć autorski warsztat artystyczny, prowadzić kursy specjalistyczne z zakresu rzeźby i ceramiki lub pracować jako animator kultury.
Wiodące przedmioty:
– mała forma rzeźbiarska z elementami ceramiki,
– rzeźba intermedialna,
– instalacja rzeźbiarska.
Sylabusy przedmiotowe znajdują się w systemie USOS web i dostępne są z poziomu konta każdego studenta.